Awantura o hydrant na Winnicy. “Znęcanie się nad mieszkańcami”

Box2 Wiadomości
To jedna z demonstracji mieszkańców Winnicy, którzy w ub.r. walczyli o podłączenie wodociągu na osiedlu, Fot. Łukasz Piecyk

Dziś na Winnicy został zdemontowany wybudowany w ubiegłym roku hydrant. “Masakra, ręce opadają, ludzie zostali z pojedynczymi butelkami wody pitnej w domu” – denerwują się mieszkańcy Winnicy.

O wyłączeniu hydrantu z wodą, z którego korzystali mieszkańcy Winnicy, dowiedzieliśmy się za pośrednictwem strony facebookowej “Wodadlawinnicy”. Prowadzą ją mieszkańcy tego osiedla.

Dwie godziny po publikacji tego wpisu zareagowała Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. Zamieściła komentarz pod wpisem mieszkańców.

– Hydrant został zdemontowany, albowiem budowany jest tam nowy chodnik i hydrant znalazłby się pośrodku nowego chodnika – pisze Kulbicka-Tondel. – Wcześniej przez kilka dni Toruńskie Wodociągi obserwowały na wodomierzu pobór wody z tego hydrantu i był on znikomy dlatego, aby umożliwić ekipom realizującym chodnik kontynuowanie prac, postanowiono zdemontować kran. Jednak z uwagi na Państwa post, dzisiaj do końca dnia wodociągi przywrócą możliwość ponownego poboru wody.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Toruńskich Wodociągów. Prezes Władysław Majewski potwierdził, że jeszcze dziś mieszkańcy Winnicy będą mieć znów dostęp do wody. Wodociągowcy podczas swojej drugiej zmiany mają zamontować prowizoryczny punkt poboru wody. Jutro zaś mają szukać nowej lokalizacji dla hydrantu.

Aktualizacja godz. 15.30. Na Winnicy został już uruchomiony punkt poboru wody.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *