Awantura w urzędzie marszałkowskim. Policja wszczęła dochodzenie

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Co dalej z kłótnią pomiędzy dyrektorami w marszałkowskim departamencie kultury i edukacji? Toruńska policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie. Sprawdzi, czy doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Do awantury między Markiem Pijanowskim a Jerzym Janczarskim – dyrektorami w departamencie kultury i edukacji urzędu marszałkowskiego- doszło w kwietniu. Zakończyła się ona zgłoszeniem na policji (Pijanowski zgłosił, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego) i wypowiedzeniem umowy dla jednego z urzędników (otrzymał je Pijanowski).

Toruńska policja pod koniec kwietnia zdecydowała się wszcząć dochodzenie w tej sprawie. Jest ono prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowego Toruń – Centrum Zachód. O tym fakcie na Facebooku poinformował Marek Pijanowski. Poświęcił temu także obszerny wpis:

Jerzy Janczarski, dyrektor departamentu kultury i edukacji oraz do niedawna przełożony Pijanowskiego, kilka dni po incydencie – w połowie kwietnia – wydał oświadczenie w tej sprawie:

W związku z nieprawdziwymi informacjami przekazywanymi przez Pana M. Pijanowskiego w mediach dotyczącymi relacji między nami oraz pracownikami Departamentu Kultury i Edukacji informuję, że z uwagi na ewentualne postępowanie sądowe nie zamierzam prostować nieprawdziwych zarzutów stawianych mi przez M. Pijanowskiego. Oświadczam, że o niewłaściwych zachowaniach dotyczących pana M. Pijanowskiego byłem informowany wcześniej przez pracowników Departamentu Kultury i Edukacji, co niezwłocznie przekazywane było moim przełożonym.

Do sprawy wrócimy.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Awantura w urzędzie marszałkowskim. Policja wszczęła dochodzenie

  1. Kiedyś takie sprawy załatwiano o świcie w lasku z udziałem sekundantów. Niech się policja zajmie samochodami jeżdżącymi po chodnikach, rozjeżdżającymi zieleń, parkującymi wszędzie, gdzie da się wjechać, kierowcami jeżdżącymi 100 po mieście, itp, itd

  2. Qń by się uśmiał z takiego zgłoszenia na policję. Mają chyba poważniejsze sprawy, a koń jaki jest, każdy widzi…
    😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *