Awaria w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Przez miesiąc nie można było rejestrować firm

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na początku lipca doszło do awarii systemu wpisów w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Mieszkańcy nie mogli rejestrować firm i spółek, a ich problemy trwały niemal miesiąc. “Przez to zaniedbanie zostaliśmy narażeni na poważne straty finansowe”, mówi jeden z toruńskich przedsiębiorców.

Zgłosił się do nas czytelnik, który od kilku tygodni próbuje zarejestrować spółkę. Wskazuje, że standardowy czas tego procesu to jeden dzień, który w tym wypadku przedłużył się do ponad trzech tygodni z powodu awarii systemu.

Sądzę, że wielu przedsiębiorców z naszego regionu boryka się z takim problemem. Jesteśmy bezradni, a sytuacja jest skandaliczna. Już dawno nie żyjemy w epoce kamienia łupanego, zatem naprawa systemu powinna trwać kilka dni – relacjonuje oburzony czytelnik.

Nasz czytelnik wskazuje także, że tak długi okres zwłoki naraził wielu toruńskich przedsiębiorców na straty finansowe i problemy formalne.

Nie możemy pracować, zatrudniać pracowników, zarabiać pieniędzy. Jesteśmy po okresie zamrożenia gospodarki i wszystkim nam powinno zależeć, aby sprawnie działały polskie firmy, które są jej motorem – argumentuje czytelnik.

Sąd Rejonowy w Toruniu potwierdził , że od 8 lipca trwała awaria systemu Wpisów w VII Wydziale Gospodarczym KRS. Problemy techniczne ciągnęły się niemal miesiąc.

Awaria, z przyczyn niezależnych od tutejszego sądu, została usunięta dopiero z dniem 4 sierpnia 2020 r. – informuje sędzia Krzysztof Dąbkiewicz, wiceprezes Sądu Rejonowego w Toruniu.

Oznacza to, że toruńscy przedsiębiorcy lada chwila mogą spodziewać się rejestracji swoich działalności gospodarczych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *