Badaczki z UMK laureatkami w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Box2 Wiadomości

Dr Anna Ilnicka z Wydziału Chemii UMK i dr hab. Katharina Boguslawski, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej znalazły się w gronie laureatów konkursu Small Grant Scheme, realizowanego przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Celem konkursu Small Grant Scheme, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jest wspieranie – w ramach programu “Badania stosowane” – projektów badawczych realizowanych przez kobiety, specjalizujące się w dziedzinach nauk technicznych. W tegorocznym konkursie rywalizowały 333 wnioski, spośród których wyłoniono 27 zwycięzców.

Na 1. miejscu listy rankingowej naukowców znalazła się dr Anna Ilnicka i w ramach nagrody otrzymała dofinansowanie w kwocie 900 tys. zł na realizację projektu pn.: “Pt-free graphene-based catalysts for water splitting technology as green method for hydrogen production”. Dr Anna Ilnicka pracuje m.in. nad otrzymywaniem węgli wysokoazotowych do zastosowań elektrochemicznych, a także nad syntezą i zastosowaniem grafenu i nanorurek węglowych.

Na podium listy doświadczonych naukowców znalazł się także projekt dr hab. Katharina Boguslawski, prof. UMK pn. “Engineering a Novel, Diverse, Library-based Electronic Structure Suit for Molecular Design”. Projekt nakierowany jest m.in. na badania struktur elektronowych.

Fot. Andrzej Romański dla UMK

Tagged

2 thoughts on “Badaczki z UMK laureatkami w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

  1. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
    Tytuły prac jednak w językach obcych.
    W Polsce językiem narodowym i urzędowym, jest język polski.

    1. Niby takie zatroskanie o język polski, ale zasad interpunkcji to się jednak nie udało przyswoić, co? Ten przecinek jest w komentarzu zbędny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *