Bankomatowy wandal sam zgłosił się na policję. Grozi mu do 5 lat więzienia

112 Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Publikacja zdjęć z monitoringu znów okazała się skuteczna. Mężczyzna, który we wrześniu zdemolował bankomat przy ul. Lelewela, sam zgłosił się na policję. Już usłyszał zarzuty.

Toruńscy policjanci we wtorek opublikowali zdjęcia z monitoringu z wizerunkiem mężczyzny, który uszkodził bankomat. Do tego zdarzenia doszło 6 września przy ul. Lelewela.

Sprawca zniszczył półkę bankomatu, kopiąc w nią i wyrywają z urządzenia. Straty wyniosły kilkaset złotych.

– Już kilka godzin po publikacji jego wizerunku do funkcjonariuszy spłynęły pierwsze informacje wskazujące na konkretną osobę – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Kryminalni zweryfikowali te sygnały i potwierdzili dokładne dane personalne sprawcy.

21-letni mieszkaniec Torunia nie został zatrzymany, bo dzisiaj sam zgłosił się do komisariatu. Nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego zachowania. Już usłyszał zarzuty za zniszczenie mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys