Basen przy ul. Bażyńskich w budowie

Box2
fot. Wojtek Szabelski

Trwają prace przy rozbudowie basenu przy ul. Bażyńskich. Wykonane zostały już stropy i attyki na dachu, a także wykonano płytę fundamentową pod nieckę basenu sportowego. Prace remontowe zakończyć mają się 31 października 2020r.

Na ukończeniu są już prace związane z instalacją i wentylacją. Zazbrojone zostały ściany podbasenia, wykonano belki rusztu belkowego pod płytą, dolną płytę i skos niecki. Zabetonowane zostały wszystkie słupy niecki i zaszalowano płytę.

W przyszłym roku mieszkańcy Torunia będą mogli korzystać z nowej pływalni. Oprócz basenu powstanie jeszcze niecka z ruchomym dnem oraz basen rekreacyjny i brodzik dla najmłodszych. Główną atrakcją będą dwie zjeżdżalnie: 62- i 90-metrową, a także basen zewnętrzny.

W strefie saun do wyboru będzie: łaźnia parowe, sauna sucha (klasyczna), sanarium (łagodna sauna sucha) z możliwością rozpylania olejków aromatycznych (ziołowych) oraz sauna na podczerwień (infrared). 

Kolejną atrakcją w obiekcie, będą dwie sale do ćwiczeń gimnastycznych oraz dwa pełnowymiarowe boiska do squasha. Na zewnątrz pojawi się tor dla rolkarzy, siłownia zewnętrzna, górka dla saneczkarzy i place zabaw, w tym wodny plac zabaw z 12 różnymi urządzeniami.

Tagged

1 thought on “Basen przy ul. Bażyńskich w budowie

  1. Brzmi imponująco aczkolwiek brak wizualizacji z wnętrza i dokoła obiektu.
    Ciekawe jaki duży będzie basen zewnętrzny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *