Będą bonusy dla zaszczepionych? Prezydent Zaleski: Szukamy pomysłu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Około 400 osób skorzystało w miniony weekend z punktu szczepień na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Szczepienia wykonywane były preparatami AstraZeneca i Johnson&Johnson. Ci, którzy nie skorzystali, będą mieli kolejną szansę. Już w najbliższy weekend akcja zostanie powtórzona.

Akcję szczepień w na dziedzińcu ratusza miasto przeprowadzało wspólnie z lecznicami Citomed. I podobnie będzie już w ten weekend – w sobotę i niedzielę w godz. 10:00 – 18:00 skorzystać będzie można z jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Nie będzie to jednak ostatnie słowo miasta w temacie tzw. mobilnych punktów szczepień. Prezydent Michał Zaleski zapowiedział dziś, że docelowo takich akcji ma być więcej.

– Planujemy także kolejne tego typu akcje. Na pewno będziemy starali się w tym okresie letnio-wakacyjnym zorganizować ich kilka. Będziemy oczywiście informowali z kilkudniowym wyprzedzeniem o tym, gdzie i kiedy – mówił prezydent Torunia.

Okazuje się także, że miasto planuje wprowadzić nowe metody zachęcania do szczepień. Chodzi o bonusy w postaci m.in. wejściówek na miejskie imprezy.

– Szukamy także pomysłu na to, jak być atrakcyjnymi dla korzystających ze szczepienia, w formie zachęt lokalnych, toruńskich. Rozważane są różne możliwości bonusów. To zarówno formy np. wejściówek dla osób zaszczepionych na określone imprezy miejskie, wydarzenia, także do różnych miejsc – dodawał Michał Zaleski.

Mowa była m.in. o wejściówkach do AquaToruń przy ul. Bażyńskich. Niezależnie od ewentualnych bonusów, ze szczepienia warto skorzystać. Okazja do tego już w najbliższy weekend.

Tagged

1 thought on “Będą bonusy dla zaszczepionych? Prezydent Zaleski: Szukamy pomysłu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *