Będą kolejne “elektryki” w taborze MZK? Oferty przekraczają zagospodarowane fundusze

Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Łukasz Piecyk (archiwum)

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu poinformował, że to przetargu na zakup czterech kolejnych autobusów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania stanęły trzy firmy. Zakup będzie współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W chwili obecnej trwa analiza ofert i możliwości finansowych.

Oferty, złożone w przetargu na dostarczenie autobusów elektrycznych i ładowarek, zostały otworzone wczoraj. Do przetargu stanęły trzy firmy – jedna na dostawę pojazdów, którą wyceniła na ponad 11,7 mln zł, a dwie na infrastrukturę do ładowania z ofertami po 630 i 650 tys. zł. Łącznie daje to koszt ponad 12,3 mln zł.

– Komisja przetargowa sprawdzi oferty pod względem formalnym i merytorycznym. Na zakup autobusów i ładowarek planowano przeznaczyć11,5 mln zł, więc trzeba przeanalizować możliwości finansowe – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK Toruń.

Nowe autobusy będą niskopodłogowe i wyposażone w takie udogodnienia, jak Wi-Fi, łączna USB, system informacji pasażerskiej czy klimatyzację i monitoring. Nie zabraknie w nich także automatów do sprzedaży biletów. Stacje ładowania pojawią się przy ul. Legionów, na terenie zajezdni autobusowej.

MZK przypomina, że w trakcie realizacji jest poprzedni kontrakt na dostawę sześciu “elektryków” wraz z montażem trzech stacji ładowania. Dostawa powinna zostać zrealizowana w drugim kwartale 2022 roku. 

Tagged

1 thought on “Będą kolejne “elektryki” w taborze MZK? Oferty przekraczają zagospodarowane fundusze

  1. Ile ładowarek zostanie zamontowanych w lewobrzeżnej części Torunia?
    Jak znacząco zakup tych autobusów wpłynie na zwiększenie częstotliwości kursowania linii 11, 36 czy 44?
    No właśnie. Retoryczne pytania, co nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.