Będą kolejne stojaki dla rowerów. Można proponować lokalizacje

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Do końca października na terenie Torunia stanie ponad 50 nowych stojaków rowerowych. Taki jest plan tegorocznej edycji akcji “Postaw stojak z drogowcami”. Miejski Zarząd Dróg zachęca też do nadsyłania propozycji lokalizacji dla kolejnych stojaków, które pojawią się w przyszłym roku.

Akcja jest realizowana cyklicznie od 2009 roku, od tego czasu w jej ramach postawiono ponad 1700 stojaków.

Uczestnikiem akcji może być każdy – mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. – Wystarczy na adres: mzd@mzd.torun.pl przesłać zgłoszenie propozycji lokalizacji dla stojaków rowerowych na terenie Torunia, w miejscach ogólnie dostępnych. Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być przydatny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji dla stojaka. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany i w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych stojak zostanie postawiony w zaproponowanym miejscu

Aby propozycja została przyjęta, musi spełniać następujące warunki: grunt na którym ma zostać postawiony stojak winien znajdować się w pasie drogowym, a jego zamontowanie nie powinno ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Stojaki montowane przez MZD pozwalają na oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć dwa rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia,  klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *