Będą nowe tramwaje. Miasto podpisało umowę z PESĄ

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W połowie lipca rozstrzygnięto przetarg na dostawę nowych tramwajów. Wygrała firma PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Teraz przyszedł czas na dopełnienie formalności i zawarcie z bydgoską firmą umowy. Swoje podpisy pod nią złożyli dziś prezes toruńskiego MZK Zbigniew Wyszogrodzki oraz prezes PESY Krzysztof Zdzierski. W spotkaniu wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pięć pięcioczłonowych (32-metrowych), niskopodłogowych tramwajów oficjalnie już dostarczy PESA. Powiększanie taboru toruńskiego MZK trochę jednak potrwa. O cierpliwość zaapelował prezydent Michał Zaleski.

– Tramwaje będą pojawiać się na toruńskich ulicach w ciągu 2 lat. Musimy więc trochę poczekać – zapowiadał.

Podpisanie umowy to formalność, która kończy rozpoczęte jeszcze w zeszłym roku postępowanie przetargowe. Łączny koszt tej inwestycji to 46 401 tys. zł brutto i obejmuje pięć tramwajów, wraz z wyposażeniem technicznym.

– Finalizujemy dzisiaj postępowanie przetargowe, które rozpoczęliśmy 13 grudnia 2019 roku. Zainteresowanie przetargiem było duże, o czym świadczy liczba zapytań, które wpłynęły do dokumentacji przetargowej – przekraczała setkę. 27 maja otworzyliśmy ofertę, która po dalszym procedowaniu, okazała się spełniającą nasze wymagania. Dziś podpisujemy umowę, w wyniku której za najdalej 24 miesiące, po torowiskach naszego miasta będą poruszały się nowe  tramwaje – mówił prezes Zbigniew Wyszogrodzki.

Nowe nabytki mają być w pełni nowoczesne i być komfortowe przede wszystkim dla użytkowników.

– Pojazdy Swing to nowoczesne i cały czas unowocześniane pojazdy, o bardzo niskich emisjach i bardzo wysokich parametrach energooszczędności, niskopodłogowe i bardzo wygodne dla pasażerów – tłumaczył prezes Krzysztof Zdziarski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *