Będą utrudnienia przy zajezdni autobusowej! Prace ruszą już w poniedziałek

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się budowa nowego wjazdu do zajezdni autobusowej. Powstanie on od strony Wielkiego Rowu. Prace w tym miejscu będą się wiązały z utrudnieniami. Jakimi?

Nowy wjazd od strony Wielkiego Rowu ma zwiększyć dostępność do zlokalizowanej w zajezdni autobusowej stacji paliw oraz serwisu ogumienia i klimatyzacji. Dzięki niemu wzrośnie też bezpieczeństwo.

– Budowa nowego wjazdu na teren zajezdni autobusowej przy ul. Legionów polega na wykonaniu prawoskrętu wraz z pasem dojazdowym na ulicy Wielki Rów – tłumaczy Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. – Wjazd powstanie około 80 m za znajdującą się w zajezdni stacją paliw, w kierunku wschodnim. Znajdzie się przy nim brama samonośna oraz ledowa tablica informacyjna wyświetlająca komunikat o dostępności wjazdu.

Jak informuje Derengowska, budowa nowego wjazdu usprawni funkcjonowanie zajezdni i pozwoli na jeszcze pełniejsze odseparowanie wszystkich rodzajów ruchu w rejonie placu manewrowego i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy.

– Nowy wjazd ułatwi dostęp do istniejącej na terenie zajezdni stacji paliw klientom indywidualnym, a także do działającego tam serwisu ogumienia i klimatyzacji – wskazuje rzecznik prasowy MZK. – Dzięki niemu nie będą musieli oni przejeżdżać pomiędzy autobusami na placu manewrowym. Ponadto będzie pełnił rolę komunikacji rezerwowej dla wykonywania cykli obsługowych taboru autobusowego.

Utrudnienia?Podczas prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na Wielkim Rowie – na odcinku od ronda Czadcy do Kozackiej. Piesi i rowerzyści nie będą mogli poruszać się po północnej stronie Wielkiego Rowu. Dla nich dostępna będzie południowa strona tej ulicy (od pasażu handlowego).

Budowa zjazdu rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (4 marca). Zakończenie prac jest planowane pod koniec maja. Zadanie za blisko 460 tys. zł zrealizuje firma Transbruk Barczyńscy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *