Będą zmiany na Bulwarze Filadelfijskim. Pojawią się dwa pawilony i zejścia

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Trwa szukanie wykonawcy, który podejmie się budowy dwóch pawilonów do obsługi ruchu turystycznego oraz zejść na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. Nowe elementy architektoniczne pojawią się w ciągu maks. 12 miesięcy od popisania umowy. Projekt zakłada także zagospodarowanie zieleni i instalację elementów małej architektury.

Gmina miasta Toruń szuka wykonawcy, który podejmie się robót budowlanych na Bulwarze Filadelfijskim. Chodzi o odcinek pomiędzy zachodnią granicą istniejącego parkingu pod mostem im. Piłsudskiego, a skrzyżowaniem z ul. Warszawską i mostem kolejowym. Projekt zakłada z jednej strony stworzenie miejsca charakterystycznego i otwartego dla mieszkańców i turystów, a z drugiej jak najmniejszą ingerencję w panoramę miasta. Docelowe plany obejmują m.in. budowę pięciu pawilonów wraz z tarasami na poziomie dachów jako miejsc rekreacji i wypoczynku. Pawilony będą stanowić połączenie komunikacyjne pomiędzy ulicą, a nadbrzeżnym bulwarem. Znajdą się w nich ogólnodostępna toaleta, wiata na rowery, mała gastronomia, wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, informacja turystyczna i kiosk.

Na ten moment gmina ogłosiła zamówienie publiczne na wykonanie dwóch pawilonów. Pierwszy z nich z przeznaczeniem na małą gastronomię i toaletę, a drugi na kiosk, informację turystyczną (lub punkt sprzedaży pamiątek) i wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego. Wykonawca podejmie się także zagospodarowania terenu wokół tych dwóch pawilonów, czyli zadba o zieleń, oświetlenie i chodniki. Zobowiązany będzie także do zbudowania dwóch zejść, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekty zejść będą elementami ze schodami, chodnikami i siedziskami, służącymi zarówno do komunikacji pomiędzy poziomem ul. Bulwar Filadelfijski, a nadbrzeżnym pieszym bulwarem oraz do rekreacji. Nie zabraknie także elementów małej architektury takich, jak ławki, kosze na śmieci i psie odchody, słupy oświetleniowe i siedziska wzdłuż zejść.

Chętni wykonawcy mają czas tylko do 18 stycznia 2021 r. na złożenie stosownych dokumentów. Od momentu popisania umowy zadanie budowy dwóch pawilonów i zejść będzie musiało zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy.

W przyszłości plany zakładają także stworzenie placu zabaw, siłowni zewnętrznej, ogólnodostępnej toalety i zadaszoną wiaty na rowery w części zachodniej, przylegającej do murów miejskich oraz tzw. parku rzeźb w części wschodniej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *