Będą zmiany na pl. Honorowych Dawców Krwi. Sygnalizacja świetlna i…

Box2 Wiadomości
fot. Geoportal Miasta Torunia

Pl. Honorowych Dawców Krwi to jeden z czarnych punktów na drogowej mapie Torunia. Często dochodzi tam do wypadków i stłuczek. Jak to zmienić? Miasto ma już na to plan.

W poniedziałkowe popołudnie doszło do kolejnej kolizji na rondzie przy pl. Honorowych Dawców Krwi. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Wrócił jednak znów temat bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Co zrobić, żeby nie dochodziło tam do takich zdarzeń? Po naszym artykule na Facebooku rozpętała się dyskusja.

Według jednego z naszych Czytelników rondo jest źle zaprojektowane, bo jego kształt nie wymusza, aby kierowcy zwolnili przed wjazdem na nie. Swój pomysł na zmiany w kształcie tego ronda i w organizacji ruchu na skrzyżowaniu przedstawiło Stowarzyszenie Niezależni Na Skarpie. Obrazuje je poniższa koncepcja:

fot. Niezależni Na Skarpie

Co na to toruński magistrat? Miejskim urzędnikom temat pl. Honorowych Dawców Krwi jest doskonale znany. Dlatego też urząd miasta przymierza się do montażu sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, która będzie się włączała podczas przejazdu tramwaju – podobnie jak na rondzie na zbiegu ul. Konstytucji 3 Maja i Ślaskiego.

– Oprócz tego na tym rondzie pojawi się rozwiązanie podobnego do tego, które mamy na Rondzie Czadcy, czyli zwężenie wjazdów – mówi Marcin Kowallek, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej magistratu. – Dzięki temu kierowcy zwolnią przed wjazdem na skrzyżowanie.

Kiedy takie rozwiązania mogą się pojawić na tym rondzie? Nie wcześniej niż w przyszłym roku. Najpierw jednak miasto musi zlecić przygotowanie dokumentacji projektowej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys