Będzie drugi nabór wniosków o wsparcie dla gastronomii i fitness

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wczoraj zakończył się nabór wniosków o wsparcie dla branż gastronomicznej i fitness. Przedsiębiorcy, którzy nie ubiegali się o granty na utrzymanie miejsc pracy, będą to jeszcze mogli zrobić. Dziś zarząd województwa ogłosił drugi nabór wniosków.

Wnioski składać będzie można jutro i pojutrze – 9 i 10 grudnia. 

– Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, biorąc pod uwagę zagrożenia egzystencjalne wielu rodzin, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Chciałbym jednocześnie zwrócić przedsiębiorcom uwagę, że trzeba i warto dbać o poprawność zapisów w dokumentach rejestrowanych – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. 

W ramach grantów obrotowych na utrzymanie miejsc pracy, przedsiębiorcy mogą liczyć na kwotę 3 tys. zł miesięcznie na pracownika. Te firmy, które zmuszone były do zamknięcia lokalu, mogą dostać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy. W ramach pierwszego, zakończonego wczoraj naboru najwięcej wniosków w województwie wpłynęło od małych przedsiębiorstw z Torunia i Bydgoszczy.

W nowym naborze poszerzone zostaną kryteria ubiegania się o wsparcie. O granty będą się mogły ubiegać także te przedsiębiorstwa, we wpisie w CEIDG lub KRS oraz rejestrze REGON (stan na dzień składania wniosku) wskazały działanie w branży gastronomicznej lub fitness jako rodzaj prowadzonej działalności, niekoniecznie jako działalność przeważającą, tak jak to było w pierwszym naborze. 

Drugi nabór trwał będzie tylko dwa dni – 9 i 10 grudnia. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej. O pozycji na liście rankingowej decyduje punktacja, a nie kolejność zgłoszeń. Zasadniczym kryterium jest spadek obrotów o co najmniej 50 proc. Więcej informacji oraz formularze wniosków dostępne będą na stronie internetowej samorządu województwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *