Będzie film o ojcu Rydzyku? Za kamerą chce stanąć Tomasz Sekielski

Box1 Wiadomości
Fot. materiał wideo / Sekielski Sunday Night Live

Echa po sobotniej wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka na 29. urodzinach Radia Maryja nie milkną. Toruński redemptorysta stanął w obronie biskupa Janiaka, oskarżanego o tuszowanie pedofilii w kościele. Do słów Rydzyka odniósł się Tomasz Sekielski.

– To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – mówił o. Tadeusz Rydzyk w sobotę. – Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą potem. Udowodnij, a nie mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Udowodnij mi winę. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy.

Biskup Janiak jest oskarżany o tuszowanie pedofilii. Został odsunięty przez papieża od kierowania diecezją kaliską. Jego sprawa została przedstawiona w głośnym filmie braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. Tomasz Sekielski odniósł się do słów redemptorysty na Facebooku. Uznał, że są one oburzające i skandaliczne, dodał także, że o. Rydzyk i biskup Janiak “znają się dobrze, pewnie wspólne interesy mają”.

Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film – mówił Tomasz Sekielski na nagraniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *