Będzie nadzwyczajna sesja sejmiku województwa ws. koronawirusa

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że na ręce przewodniczącej sejmiku województwa złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku w sprawie sytuacji w województwie kujawsko-pomorskim w związku z epidemią koronawirusa.

Przypominamy, że w naszym regionie nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Na chwilę obecną w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano dwa nowe przypadki podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 zostało objętych czynnym nadzorem epidemiologicznym. Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono wczoraj rano w województwie lubuskim.

Na nadzwyczajną sesję zostaną zaproszeni wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, służby sanitarne, służby epidemiologiczne, przedstawiciele szpitali, przedstawiciele jednostek samorządowych i kurator. Celem spotkania będzie wypracowanie spójnej strategii wykonywania obowiązków, zgodnie z ustalonymi przez rząd procedurami.

Jest potrzebna mobilizacja. Musimy wiedzieć jak postępować w naszym regionie, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Musimy być przygotowani – apeluje marszałek Piotr Całbecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *