Będzie nowa droga z Torunia do Lubicza? Wszystko zależy od radnych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W ostatni dzień września toruńscy radni podejmą decyzję w sprawie nowej drogi do Lubicza. Ta miałaby przebiegać od ul. Małgorzatowo w Lubiczu Dolnym do ul. Sieradzkiej w Toruniu i liczyć ponad 2 km. Wszelkie koszty miałaby wziąć na siebie gmina Lubicz.

Najbliższa sesja rady miasta odbędzie się 30 września. Jedną z przedłożonych radnym propozycji uchwał będzie ta, w sprawie wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia z gminą Lubicz w sprawie współdziałania przy budowie drogi. Planowany odcinek ma liczyć 2,2 km, z czego 1960 m na terenie gminy Lubicz, a tylko 262 m w Toruniu. Gmina Lubicz zostałaby też zarządcą drogi i przejęła wszystkie koszty inwestycji, w tym koszt projektu i wypłatę ewentualnych odszkodowań za wywłaszczenia.

Z pomysłem do Torunia gmina Lubicz zgłosić się miała w maju. Zgoda toruńskich radnych jest tu niezbędna, by gmina Lubicz otrzymała Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej. Miasto pod budowę drogi miałoby oddać część jednej z działek, która leży na terenie miasta i jest własnością Nadleśnictwa Dobrzejewice.

Tagged

2 thoughts on “Będzie nowa droga z Torunia do Lubicza? Wszystko zależy od radnych

  1. Mieszkajacy tam ludzie nie chcą tej drogi, Gmina Lubicz działa wbrew woli mieszkańców, decyzja srodowiskowa dla tego przedsięwzięcia leży w SKO, właśnie ze względu na protesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *