Bez tabu o kłamstwie. Młyn Wiedzy zaprasza na kolejny wieczór dla dorosłych

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

“Bez tabu o… kłamstwie. Mydlenie oczu dla początkujących” – pod takim hasłem odbędzie się najbliższy wieczór dla dorosłych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek 9 października.

– Centrum nauki jest miejscem, w którym dorośli znajdą wiele interesujących treści – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Dzięki takim wieczorom i spotkaniom mają oni szansę dowiedzieć się wielu, często zaskakujących, rzeczy. Nie inaczej będzie tym razem, tym bardziej, że temat wydarzenia jest bardzo “na czasie” – dodaje.

REKLAMA

Dlaczego ludzie kłamią? Jak rozpoznać kłamstwo? Skąd biorą się fake newsy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w najbliższy piątek o godz. 18:00 w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji. Wystawa “ścieżki dorastania” przybliży nam różne rodzaje kłamstwa. Najpierw jednak odbędzie się spotkanie z dr hab. Anną Koziczak, profesor nadzwyczajną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalizującą się m.in. w dziedzinach kryminalistyki i grafologii.

– W drugiej części wieczoru wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami zastanowimy się dlaczego tak łatwo ulegamy kłamstwu marketingowo-reklamowemu i dlaczego jesteśmy podatni na teorie spiskowe. Do zagadnienia podejdziemy od strony naukowo-psychologicznej, jak również emocjonalnej – wyjaśnia Marcin Centkowski. 

Bilety na wydarzenie dostępne są online, a także w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. Koszt biletu to 20 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *