Bieg na stulecie niepodległości

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Wojtek Szabelski dla UM

7 lutego odbędzie się bieg sztafetowy, zorganizowany z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski.

Biegacze wystartują równocześnie z Bydgoszczy i Torunia, a linię mety przekroczą w Pucku. Trasa liczyć więc będzie około 240 km.

– Myślę, że bieg sztafetowy to dla aktywnych mieszkańców regionu dobra forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe do udziału w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W biegu uczestniczyć będzie dziesięć drużyn, składających się z ośmiu zawodników. Trasa biegaczy z Torunia i Bydgoszczy zbiegnie się w Unisławiu. Stamtąd już wspólnie kontynuować będą bieg do Pucka.

Sztafeta podzielona została na trzy etapy. Metą pierwszego będzie Warlubie w powiecie świecki. Dzień później, 8 lutego, odbędzie się drugi etap z metą w Pruszczu Gdańskim. Trzeci etap zakończy się 9 lutego w Pucku. W pierwszych dwóch etapach pobiegnie po trzech członków z każdej z drużyn. W ostatnim etapie będzie ich po dwóch.

10 lutego uczestnicy biegu wezmą udział w obchodach stulecia zaślubin Polski z morzem. W ich ramach odbędzie się parada rekonstrukcyjna, odtwarzająca przybycie gen. Hallera oraz oficjalne uroczystości państwowe, z udziałem prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Uczestnicy biegu będą mieli zapewnione wyżywienie oraz nocleg. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run.

Zapisy wciąż trwają. Zgłosić się do zawodów można TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *