Bieg na stulecie niepodległości

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Wojtek Szabelski dla UM

7 lutego odbędzie się bieg sztafetowy, zorganizowany z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski.

Biegacze wystartują równocześnie z Bydgoszczy i Torunia, a linię mety przekroczą w Pucku. Trasa liczyć więc będzie około 240 km.

– Myślę, że bieg sztafetowy to dla aktywnych mieszkańców regionu dobra forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe do udziału w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W biegu uczestniczyć będzie dziesięć drużyn, składających się z ośmiu zawodników. Trasa biegaczy z Torunia i Bydgoszczy zbiegnie się w Unisławiu. Stamtąd już wspólnie kontynuować będą bieg do Pucka.

Sztafeta podzielona została na trzy etapy. Metą pierwszego będzie Warlubie w powiecie świecki. Dzień później, 8 lutego, odbędzie się drugi etap z metą w Pruszczu Gdańskim. Trzeci etap zakończy się 9 lutego w Pucku. W pierwszych dwóch etapach pobiegnie po trzech członków z każdej z drużyn. W ostatnim etapie będzie ich po dwóch.

10 lutego uczestnicy biegu wezmą udział w obchodach stulecia zaślubin Polski z morzem. W ich ramach odbędzie się parada rekonstrukcyjna, odtwarzająca przybycie gen. Hallera oraz oficjalne uroczystości państwowe, z udziałem prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Uczestnicy biegu będą mieli zapewnione wyżywienie oraz nocleg. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run.

Zapisy wciąż trwają. Zgłosić się do zawodów można TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *