Biegali i wiosłowali. W Toruniu odbył się maraton Run&Row 2021

Box2 Sport Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Wczoraj na toruńskiej starówce odbyła się trzecia edycja nietypowego maratonu wioślarskiego Run&Row 2021. Wystąpiło w nim dziesięć załóg, zaś najlepsza okazała się ekipa z Litwy.

Zawodnicy startowali spod Ratusza Staromiejskiego w odstępie 2 minut od każdej załogi i biegli do z łodziami ważącymi 96 kg aż do Przystani Toruń przez ulice: Szeroką, Mostową i Bulwar Filadelfijski. Następnie osady przewiosłowały mierzącą około 6 km pętlę na toruńskiej Wiśle. Ostatni etap odbył się na lądzie, tam każdy z zawodników oraz ich sternik musiał pokonać 500-metrowy dystans na ergometrze. Dopiero po tym ostatnim wysiłku drużyna mogła wbiec na linię mety.

REKLAMA

Do zawodów Run&Row stanęło 10 załóg z: Bydgoszczy, Poznania, Płocka, Szczecina, Krakowa, Torunia oraz Litwy. Czas każdej drużyny mierzony był elektronicznie – do odzieży sternika przymocowany został specjalny czip. W ten sposób udało się wyłonić zwycięzcę zawodów. Najlepszy czas uzyskała załoga z Litwy, zdobywając Nagrodę Prezydenta Torunia. Za nimi, na drugim miejscu uplasowali się poznaniacy. Ostatnie miejsce na podium zdobyła drużyna AZS UMK Toruń – organizatorów zmagań.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *