Biskup grekokatolicki w Toruniu. Jutro będzie przewodniczyć nabożeństwu w kościele na Skarpie

Box2 Wiadomości
Spotkanie biskupa prawosławnego ks. Arkadiusza Trochanowskiego z prezydentem Zaleskim
fot. Małgorzata Litwin

Ksiądz Arkadiusz Trochanowski, od 2021 r. biskup eparchii olsztyńsko-gdańskiej kościoła grekokatolickiego, gości z wizytą w Toruniu. W czwartek spotkał się z prezydentem Michałem Zaleskim, w niedzielę natomiast będzie przewodniczyć nabożeństwu.

Podczas czwartkowej wizyty w urzędzie Jego Eminencji towarzyszyli ks. Dymitr Leszko, proboszcz parafii grekokatolickiej pw. bł. Jana Ziatyka w Toruniu i ks. dziekan mgr Jarosław Piotr Gościński, protojerej w tej parafii.

W niedzielę odbędą się uroczystości związane ze świętem grekokatolickiego męczennika bł. Jana Ziatyka, ofiary sowieckich represji. Początek o 9:30 w kościele bł. Maksymiliana Kolbe przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 7/9 na Skarpie (kościół grekokatolicki gościnnie korzysta z tej świątyni). Ordynariusz eparchii olsztyńsko-gdańskiej kościoła grekokatolickiego będzie przewodniczył nabożeństwu.

Duchowny z uznaniem mówił o działaniach Torunia dla uchodźców z Ukrainy i pomocy dla partnerskiego miasta Łucka, do której właśnie dojechał piąty konwój z toruńskimi darami.

2 thoughts on “Biskup grekokatolicki w Toruniu. Jutro będzie przewodniczyć nabożeństwu w kościele na Skarpie

 1. To obca religia ma zdominować torunian, rzymskich katolików?
  To jest tak widoczne, jak radni Torunia z merem Torunia, wprowadzają dominację lepszego narodu ukraińskiego nad torunianami.
  Teraz mer Torunia- Zaleski zajmuje się wprowadzaniem innej religii na obszar gminy?
  Takie są w Polsce kompetencje ustawowe samorządu?
  Ja twierdze, że to działanie jest nielegalne.
  Dobrze to widać.
  Jak to łatwo przewidzieć, że mer Torunia razem z radnymi, będą chcieli budowy “pseudo świątyni grekokatolickiej”, w merostwie toruńskim.

  1. Słaba jest pani/ pana wiara i wiedza skoro boi się pan/ pani Mszy Św. innego chrześcijańskiego wyznania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.