Bitwa dwóch Robertów [FELIETON]

Opinie
Sławomir Mentzen, ekonomista, wiceprezes partii Wolność, fot. Łukasz Piecyk

W zbliżającym się dwuboju wyborczym obserwować będziemy nie tylko starcie PO i PiS, ale też starcie dwóch Robertów. Pojawiły się dwa nowe projekty polityczne – Wiosna Roberta Biedronia oraz Polska FairPlay Roberta Gwiazdowskiego.

O pierwszym z nich słyszał każdy. Biedroń jeszcze w czasie trwania swojej kadencji w Słupsku jeździł po całej Polsce i spotykał się z sympatykami.

REKLAMA

Zapewnił sobie też bardzo duże finansowanie. Zorganizował robiącą wielkie wrażenie konwencję wyborczą, przedstawił kompletnie nierealistyczny, ale trafiający w gusta wyborców program, skoncentrował się na sprawach ideologicznych.

Widać, że korzysta z doradców o wielkim doświadczeniu politycznym. Wie, jak się ubrać, jak się uśmiechnąć, jak trafić do serca wyborcy.

Robert Gwiazdowski robi wszystko odwrotnie. Startuje bez większych pieniędzy, ubiera się niechlujnie, nie dba o fryzurę, nie uśmiecha się tak często jak Biedroń. Nazwę, pod jaką będzie startował, przedstawił na konferencji prasowej zorganizowanej w sposób akceptowalny w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych.

Gwiazdowski odżegnuje się od ideologii, chce mówić tylko o podatkach i gospodarce. Nie będzie się starał o głosy, to wyborcom powinno zależeć na jego zwycięstwie.

Osobiście wolałbym żyć w państwie Gwiazdowskiego niż Biedronia. Nie mam jednak żadnych wątpliwości co do zwycięzcy tego pojedynku. Biedroń bije Gwiazdowskiego na głowę profesjonalizmem, energią i pasją.

Widać, że mu zależy, że podchodzi do polityki bardzo poważnie. Gwiazdowski nie ukrywa, że jego start jest tylko sprawdzianem, po którego ewentualnym oblaniu wraca do biznesu. Z takim podejściem nie wygrywa się wyborów i nie porywa się tłumów.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *