Bohater bez munduru. Gabon odchodzi na emeryturę

Box2 Wiadomości

Gabon, a prywatnie Ali, to pies patrolowy, który w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu służył od 2012 r. w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji. Ostatniego dnia kwietnia odszedł na zasłużoną, psią emeryturę. Owczarek będzie teraz odpoczywał u swojego dotychczasowego przewodnika.

Początkowo młody owczarek musiał przejść specjalistyczne, czteromiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Od tej pory wiernie służył swojemu policyjnemu przewodnikowi – asp. Maciejowi Bruszkowskiemu.

Choć bez munduru, to bohater, który przez lata służby, zawsze był w gotowości. Mieszkańcy Torunia i okolic widzieli go, jak patrolował  ich ulice i drogi.  Podstawą jego pracy była służba patrolowa wraz z przewodnikiem,  wspomaganie innych patroli przy legitymowaniu dużej ilości osób oraz zabezpieczenie różnego rodzaju imprez i wydarzeń w Toruniu i naszym powiecie. Wielokrotnie mogliśmy go również zobaczyć podczas pokazów i festynów – podkreśla KMP Toruń.

Na psią emeryturę Gabon odszedł 30 kwietnia. Owczarek otrzymał worek karmy, a jego opiekun pamiątkowy dyplom. Przewodnik i pies nie rozstają się jednak – Gabon “emeryturę” spędzi u asp. Macieja Bruszkowskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *