Bójka pod galerią. Jest wyjaśnienie Atrium Copernicus i reakcja policji

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Po naszym wczorajszym artykule o bójce, do której miało dość w sobotę po południu przed jednym z wejść do galerii handlowej przy ul. Żółkiewskiego, otrzymaliśmy wyjaśnienie od zarządcy centrum handlowego. Jest też reakcja toruńskich policjantów.

Z dużym odzewem spotkał się nasz wczorajszy artykuł o bójce, do której miało dojść w sobotę ok. godz. 17 przed jednym z wejść do Atrium Copernicus. To zajście – atak grupy pięciu-sześciu osób na 17-letniego chłopaka – opisała matka uczestniczki tego zdarzenia.

Z relacji, która znalazła się na Facebooku, wynika, że nikt z przechodniów nie zareagował na bójkę i okrzyki proszącej o pomoc 17-latki, która towarzyszyła zaatakowanemu koledze. Wybrała się z nim na zakupy.

„Co gorsze i być może tragiczniejsze w przyszłości, zabrakło zupełnie reakcji ochrony galerii Copernicus…” – czytamy we wpisie matki 17-letniej dziewczyny. „Pytam zatem, co musi się stać na ich progu żeby należycie reagowali… Zamierzam poprosić dyrekcję o sprawdzenie monitoringu i informację o braku reakcji ochrony”.

Już w niedzielę przed południem Atrium Copernicus zapowiedział, że wyjaśni tę sprawę. Dziś otrzymaliśmy wyjaśnienie. Oto jego treść:

“Zgłoszenie w związku z opisaną w artykule sytuacją otrzymaliśmy już po zdarzeniu. Pracownicy ochrony Atrium Copernicus, jak również sklepu Decathlon nie otrzymali żadnej prośby o interwencję. Zawsze niezwłocznie reagujemy na takie sygnały, sprawdziliśmy więc nagrania monitoringu wizyjnego i poinformowaliśmy odpowiednie służby porządkowe. Jesteśmy w trakcie przygotowywania materiału dla policji. Jest nam przykro, że taka sytuacja zaistniała w pobliżu Atrium Copernicus. Analizujemy całe zdarzenie, ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzających nasze centrum jest dla nas najważniejsze”.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się także z policją. Okazuje się, że toruńscy policjanci nie otrzymali do tej pory żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

– W niedzielę po publikacji artykułu podjęliśmy z urzędu czynności w tej sprawie – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Wystąpiliśmy o zabezpieczenie monitoringu z galerii handlowej. Skontaktowaliśmy się z uczestnikami tego zajścia. Będziemy ustalać jego przebieg.

Do tematu wrócimy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

4 thoughts on “Bójka pod galerią. Jest wyjaśnienie Atrium Copernicus i reakcja policji

  1. Powiem tak rozumiem oburzenie znieczulica ludzi brak reakcji ochrony ale szkoda ze ta matka co sie tak rozpisuje po forach nie hierze pod uwagi z kim jej swieta coreczka sie zadaje. Bo ten ktory dostal to mlody elanowiec ktory przypadkiem alukurat 5 kolesi nie napadlo. A mamusia wielce zdziwiona, moze pora pomyslec z kim sie corka zadaje i brac pod uwage ze w pewnych srodowiskach pewne sytuacje wystepuja.

  2. Po pierwsze jest to kolejny “a’la artykuł” wywołujący falę hejtu na określoną grupę osób.
    Fakt, że został ktoś pobity przez 5 “kozaków” co jak są sami nie machnął nawet palcem, jest oburzający. Jednak osoba pisząca ten artykuł powinna wiedzieć, że jeżeli został ktoś pobity to ona zgłosić osobiście powinna ten fakt i wnieść sprawę sądową a nie centrum (wydaje mi się że się nie mylę) i wtedy policja rozpoczyna postępowanie. Czyli występuje o nagrania itd.
    A fakt ten mógł być zgłoszony przez centrum handlowe i prawdopodobnie był. Po co szerzyć jeszcze bardziej agresję?

  3. od 2 Grudnia na terenie galerii jest prowadzona zbiórka bez pozwolenia – każda zbiórka powinna być zgłaszana do portalu zbiorki gov – fundacja która prowadzi nie ma zgłoszenia – A Pani dyrektor twierdzi, że to teren prywatny i pozwala na takie działania tym samym pozwala wyciagać z kieszeni swoich klientów pieniądze na nielegalną zbiorkę- Pytanie do Pani dyrektor- do czyjej kieszeni poszło moje 20 zł datku i za pewne 1/4 Torunia ?Pani czy prezesa fundacji ? Całą sprawą interesuje się już nawet Uwaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *