Bony turystyczne. Akceptuje je niemal 100 podmiotów z Torunia

Box2 Kultura Wiadomości

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował kilka dni temu, że bon turystyczny aktywowało już 1,5 mln uprawnionych. Podmioty turystyczne z kolei przyjęły do tej pory 470 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Gdzie w Toruniu można wykorzystać bon?

Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r. Nie można go wymienić na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Do tej pory do programu zgłosiło się ponad 21,4 tys. podmiotów turystycznych. W województwie kujawsko-pomorskim jest ich 570.

REKLAMA

Bon można wykorzystać do opłacenia np. pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy pobytu na obozie sportowym. Od tego roku bonem można płacić nie tylko za noclegi, ale także jednodniowe wycieczki bez noclegu pod warunkiem, że w ramach wycieczki jej organizator turystyczny oferuje co najmniej dwie różne usługi, mogą to być np. przejazd autokarem i zwiedzanie muzeum – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W samym Toruniu bon turystyczny akceptuje niemal 100 podmiotów z różnych branż. To przede wszystkim hotele, m.in. Hotel Filmar, Hotel Kopernik, Nordischer Hof Apartments, Nova Apartamenty, Hotel 1231 czy Copernicus Toruń Hotel. Do programu dołączyły także toruńskie agencje i biura turysytczne, a także AZS UMK, CKU, hostele (np. Green Hostel czy Hostel Imbir), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Tilia, Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie czy Toruński Serwis Turystyczny. Na liście pojawiły się także mniej oczywiste miejsca, jak Szkoła Tenisa przy ul. Olimpijskiej czy Studio Tańca przy ul. Konstytucji 3 Maja. Pełną listę można znaleźć na stronie Polskiego Bonu Turystycznego, wpisując w wyszukiwarkę “Toruń”.

Jak dotąd mieszkańcy naszego województwa spośród 220,4 tys. przygotowanych bonów turystycznych, aktywowali przeszło 79,5 tys. i dokonali płatności na kwotę przeszło 15 mln zł.  Na aktywację czeka jeszcze 140,9 tys. bonów – wyjaśnia Krystyna Michałek. – Łączna wartość dla bonów nieaktywnych to ponad 111 mln zł. W 100 proc. w naszym regionie wykorzystano już prawie 13 tys. bonów.

Bony turystyczne można aktywować na platformie PUE ZUS. Tam też można aktywować bony oraz sprawdzać historię dokonanych za ich pośrednictwem transakcji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *