Boże Ciało. Procesja przeszła ulicami starówki [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zeszłoroczna procesja była znacznie skromniejsza. Dzisiaj w uroczystości Bożego Ciała wzięło udział znaczniej więcej wiernych. Święto zaczęło się od mszy w katedrze śś. Janów, którą odprawił biskup toruński Wiesław Śmigiel. Następnie procesja przeszła ulicami starówki, kończąc w kościele św. Jakuba.

Tagged

2 thoughts on “Boże Ciało. Procesja przeszła ulicami starówki [ZDJĘCIA]

 1. To była najpiękniejsza procesja Bożego Ciała, w jakiej dane mi było uczestniczyć! Przyszli tylko ci, którzy wiedzieli, po co przyszli, więc była to modlitwa i uwielbienie Boga w Hostii. Piękni, pogodni ludzie.
  Liturgia była nadzwyczaj piękna, wreszcie w całej swojej klasie i wzbogacona przez niepowtarzalną estetykę gotyckich toruńskich kościołów. Wejście głównymi drzwiami do kościoła Najświętszej Marii Panny w pełnym jej blasku jest tak olśniewającym doświadczeniem, że wywoływało w ludziach głośne westchnienia. We mnie pozostanie ten obraz na zawsze. Chciałabym by zawsze liturgia podczas mszy świętych tak wyglądała.
  I dodam, że nie było elementów nadprogramowych, niepotrzebnych. Wszystko było tak, jak być powinno, z wielką klasą, pięknem wydobywającym sens z tej niezwykłej uroczystości świętowania Ciała i Krwi Pańskiej.
  Jeszcze słowo o muzyce: wspaniale rozegrana kwestia śpiewów, które były faktycznie głębokie i liturgiczne. W sumie śpiewaliśmy tylko dwie pieśni, za to chyba wszystkie zwrotki, ale jakże głębokie i jak proste jednocześnie…
  Bogu niech będą dzięki za orkiestrę dętą, która w tak dyskretny, a jednocześnie widoczny sposób wpasowała się w te obchody. Wspaniały kantor i jego dźwięczny mocny baryton chyba doskonale prowadził nasze śpiewy.
  Jestem do głębi ujęta tym przeżyciem, które faktycznie wyrażało radość i uwielbienie dla Boga, który został w znaku chleba i wina dla człowieka 21. wieku też.

  Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyłożyli rękę do tego nadzwyczajnego wydarzenia.
  Niech dobry Pan Bóg wynagrodził im cały trud i da radość do realizowania kolejnych wyzwań. Oby były równie piękne i proste! DZIĘKUJĘ BARDZO!!! 🙂
  A Bogu Najwyższemu chwała i cześć!

  Mira Jankowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *