Boże Ciało w Toruniu. Tradycyjnej procesji nie będzie

Box2 Wiadomości
Fot. Renata Czerwińska

Diecezja toruńska poinformowała, że w związku ze stanem epidemii uroczystość Bożego Ciała będzie w tym roku wyglądać inaczej niż zwykle. Wierni będą mogli zgromadzić się w kościołach stacyjnych, ale ich uczestnictwo w przejściu Najświętszego Sakramentu zostanie wykluczone.

Uroczystość rozpocznie się mszą św. w toruńskiej katedrze o godzinie 9.00. Biskup Wiesław Śmigiel przejdzie następnie do kościoła pw. Ducha Świętego oraz kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, by następnie dotrzeć do kościoła pw. św. Jakuba tradycyjną trasą Stary Rynek, Szeroka, Królowej Jadwigi i Rynek Nowomiejski. Przejście odbędzie się w skromnej asyście bez udziału wiernych. Nie zostaną także ustawione tradycyjne ołtarze.

Prosimy wiernych, by udekorowali okna swych mieszkań i domów na trasie przejścia oraz by nie włączali się w przejście oraz nie gromadzili się na jego trasie. Zachowajmy obowiązujące przepisy, by uniknąć niepotrzebnych sytuacji i zbędnych napięć w tym wyjątkowym dniu – apeluje ks. Artur Szymczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Toruńskiej.

Wierni mogą natomiast zgromadzić się w kościołach stacyjnych na Starym Mieście.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *