Brawa dla tego policjanta! W czasie wolnym od służby złapał sklepowego złodzieja

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W czasie wolnym od służby policjant z Dobrzejewic złapał mężczyznę, który okradł jeden z toruńskim marketów przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich. Ruszył za nim w pościg autem i go zatrzymał.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godz. 19. Policjant z referatu kryminalnego z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z marketów przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich na toruńskiej Skarpie.

– Gdy płacił za zakupy zauważył mężczyznę omijającego linie kas i wybiegającego z plecakiem i reklamówką – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – W tym momencie w sklepie włączył się dźwięk bramki antykradzieżowej. Policjant widząc co się dzieje, pozostawił swoje zakupy i wybiegł za tym człowiekiem. Jednak nie zdołał go wtedy dogonić.

Funkcjonariusz wrócił do sklepu, żeby porozmawiać z kierownictwem i ustalić, co zginęło. Następnie prywatnym autem ruszył na poszukiwanie sklepowego złodzieja. Zauważył go w pobliżu przystanku autobusowego, jadąc ul. Konstytucji 3 Maja.

Zatrzymał auto. Mężczyzna na jego widok zaczął uciekać. Policjant ruszył w pościg. Udało mu się zatrzymać delikwenta dopiero na ul. Ligi Polskiej.

Złodziejem zajęli się policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Lipna. W torbie miał m.in. wyroby czekoladowe warte kilkaset złotych.

Teraz w sądzie odpowie za wykroczenie, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności i wysoka grzywna.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *