Budowa ścieżki rowerowej w ciągu Szosy Bydgoskiej niedługo się zakończy

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Siedemdziesiąt pięć procent – taki jest stopień zaawansowania prac przy ścieżce rowerowej, która powstaje po południowej stronie Szosy Bydgoskiej. Zakończenie prac planowane jest na pierwszą połowę sierpnia.

Nowa ścieżka na Szosie Bydgoskiej ma 1,039 km długości i przebiega wzdłuż drogi krajowej nr 80. Powstaje po południowej stronie Szosy Bydgoskiej i kończy się na skrzyżowaniu Szosy Bydgoskiej i Szosy Okrężnej. W ramach prac wykonywany jest  przejazd i przejście przez Szosę Okrężną. Nowy ciąg pieszo-rowerowy połączy Bydgoskie Przedmieście z Przysiekiem i będzie stanowić część „Wiślanej Trasy Rowerowej”. Na całym odcinku ścieżki, ułożono podbudowę. W najbliższych dniach rozpocznie się układanie asfaltowej nawierzchni. Na chodniku, który powstaje wzdłuż ścieżki, kostka jest ułożona już na prawie całej długości. 

Budowa ścieżki zakończy się w pierwszej połowie sierpnia. Zadanie kosztuje 844.817,31 zł i jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *