Bulwar Filadelfijski bez samochodów? “Oddamy go pieszym i rowerzystom”

Box1 Wiadomości
Bulwar Filadelfijski/fot. Łukasz Piecyk

Już niedługo Bulwar Filadelfijski znacznie się zmieni. W przyszłym roku planowane jest dokończenie remontu. Czy zmiany w obrębie bulwaru będą wiązać się ze zmianami w organizacji ruchu? We wczorajszych “Rozmowach nie tylko toruńskich” potwierdził to dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Rafał Wiewiórski, który wytłumaczył, jak będzie wyglądać organizacja ruchu po remoncie.

Według planów Bulwar Filadelfijski ma zostać oddany pieszym i rowerzystom, a samochody (w tym dostawcze) będą mogły tędy przejechać tylko w określonych godzinach.

– Organizacja ruchu, którą przewidujemy na Bulwarze Filadelfijskim jest tak zorganizowana, by, powiedzmy, między godz. 10:00 a 24:00 wyłączyć całkowicie bulwar z ruchu. Dojazd dostaw od strony Wisły będzie realizowany tylko i wyłącznie rano – mówił dyrektor MZD.

Wyłączony z ruchu będzie odcinek od ul. Łaziennej do ul. Ślimak Getyński.

– Ten odcinek będzie fizycznie zamknięty słupkami. Oddamy go pieszym i rowerzystom. Liczymy na rozwinięcie się w tym miejscu turystyki, bo jest to naturalne dojście nad Wisłę, a ją warto oglądać – dodawał Rafał Wiewiórski.

Rafał Wiewiórski był gościem Radosława Rzeszotka w poniedziałkowych “Rozmowach nie tylko toruńskich”, transmitowanych na żywo na Facebooku Tylko Toruń. Wczorajszą rozmowę zobaczyć można poniżej:

Tagged

5 thoughts on “Bulwar Filadelfijski bez samochodów? “Oddamy go pieszym i rowerzystom”

  1. Idiotyczny pomysł. Po co w to brnąć? Zamykanie dróg gdy wszędzie korki jest głupotą. Ten ruch pójdzie w miasto a pieszy nie mają na bulwarze problemu z wejściem na pasy po ostatniej zmianie przepisów. Po co to zamykacie? Jakieś argumenty?

  2. Kolejny po decyzji o budowie centrum Camerimage absurdalny ruch władz miasta. Gdzie konsultacje społeczne?
    Zamykanie ruchu samochodowego na Bulwarze w zakorkowanym mieście pod pretekstem rozwoju turystyki pieszo rowerowej zakrawa na skandal. Podsumujemy Was Rado Miejska i Panie Prezydencie przy najbliższych wyborach. Pana Wiewiórskiego zaś zapamiętamy na długo. Zaczynam się wstydzić być Torunianinem…

  3. Jako Torunianin, mieszkający i pracujący na toruńskiej Starówce, uważam, że jest to świetny pomysł. Ruch samochodów osobowych w centrum powinien być systematycznie ograniczany (mniejsza liczba miejsc parkingowych, wyższe opłaty za postój) na rzecz rozwoju komunikacji publicznej, rowerowej i pieszej (ścieżki rowerowe, parkingi rowerowe). Tak centrum stanie się przyjazne pieszym, Stare Miasto nie będzie odcięte “fosą spalinowo-asfaltową” od bulwaru, a sam bulwar, może wzorem Grudziądza, będzie z czasem bardziej zielonym miejscem, na którym będą mogli odpoczywać i mieszkańcy i turyści.

  4. A co z dojazdami do hoteli i restauracji. Wyłączenie z regularnego ruchu jest ok ale musi być zgoda na dojazdy elektrycznych taksówek i furgonetek dostarczających towary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *