Byczy Burger kontra policja. “Zdania nie zmienimy!”

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Znajdująca się przy ul. Droga Trzeposka 35 restauracja “Byczy Burger” poszła toczy “wojnę” z policją i choć wcale nie szukała rozgłosu, to jest o niej głośno. O co dokładnie chodzi?

Właściciele “Byczego Burgera” wywiesili na drzwiach wejściowych do lokalu plakat informujący o tym, że w tym miejscu nie są obsługiwani policjanci ani członkowie ich rodzin.

– Dziś w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy telefon z pytaniem, czy plakat nadal wisi. Po chwili zalała nas masa najniższych możliwych ocen i niepochlebnych komentarzy. Nawet w chwili pisania tego postu co chwila pojawiają się nowe. Zdjęcia profilowe wielu z tych osób wskazują jednoznacznie przynależność lub sympatyzowanie z policją – czytamy we wpisie na facebookowej stronie restauracji.

A skąd wśród pracowników i właścicieli lokalu wzięła się niechęć do obsługiwania policjantów i ich rodzin?

– Dla jasności: plakat nie wisi ot tak sobie. Jest to reakcja na zachowanie policji w stosunku do nas – bezpodstawne zatrzymanie, wielogodzinne przetrzymywanie w radiowozie w kajdankach, poniżanie, agresję, wywiezienie do innego miasta i wypuszczenie w nocy bez możliwości odwiezienia na miejsce zatrzymania. A to wszystko w sumie za brak maseczki. Sąd oddalił wszystkie zarzuty w stosunku do nas i uznał zatrzymanie za bezzasadne, policja nie ma sobie nic do zarzucenia. Na strajkach przedsiębiorców byliśmy świadkami gazowania i bicia niewinnych, spokojnych i pokojowo nastawionych osób, plakat jest też formą sprzeciwu wobec takich sytuacji – napisali właściciele na facebookowej stronie.

W komentarzach pod postem można przeczytać zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze do tej sytuacji. Są osoby, które pochwalają taki ruch restauracji, ale są też tacy, którzy uważają takie zachowanie za słabe. Jedna z internautek napisała, że ma nadzieje, iż po zadzwonieniu na 997 policjanci odwrócą się na pięcie i “wypną na nich pupkę”.

Tagged

12 thoughts on “Byczy Burger kontra policja. “Zdania nie zmienimy!”

 1. Niestety.
  Jest to działalność nielegalna lokalu.
  Lokal powinien zostać zamknięty decyzją administracyjną.

   1. Kłamiesz.
    Ktòry sąd uznał selekcję klientòw, ze względu na wykonywany zawòd, za legalną?
    Kłamiesz.
    A kto kłamie, ten jest…

 2. Żenada…… zamiast działać i zarabiać wieszają idiotyczny plakat który pokazuje że zarządzający tym lokalem to zwykły dzban….. myślę że wielu ludzi się od nich odwróci, bo to zwykły dowód prostoty właściciela lokalu. Jestem neutralny jeśli chodzi o Policję ale to grupa zawodowa jak każda inna. W sklepie jak szef każe komuś sie usmiechac do każdego klienta i mówić mu 3 razy Dzień dobry to pracownik tak robi. Nie rozumiem strategii szefa tego słabego (bo mi nie smakował) Byczego Burgera…. Szkoda tylko ludzi którzy wożą jego jedzenie klientom bo pewnie będą mieli teraz trudniej na drodze….

 3. Teraz czas na pracownikòw poczty i ich rodziny, pracownikòw oświaty i ich rodziny, urzędnikòw i ich rodziny, ochronę zdrowia i ich rodziny…
  A mięso?
  Dokarmiajcie koty i psy…

 4. Właściciele tej chlewni mają nie tak z głową. Ja w każdym razie będę omijał to coś szerokim łukiem. Niech się stołują we własnym gronie mentalnych idiotów.

 5. Zaraz chlewni…. Skad takie porównanie byles(as) tam? Ja mialam przyjemność być i wiesz co burgery maja super. Poglądy hmm kazdy ma swoje i tyle. Nie krytykuj za to że ktos ma inne niz twoje

 6. Nie chodzi o poglądy, czy gusta klientòw.
  Ani też o to, czy jakiś policjant popełnił wykroczenie, czy nawet przestępstwo.
  To są sprawy dla sądòw.
  Natomiast segregacja klientòw ze względu na wykonywany zawòd, poglądy, religię, narodowość, itd, itp-a to jest
  RASIZM-musi spowodować zamknięcie lokalu z urzędu.
  Samowolne “karanie” rodzin?
  Odpowiedzialność zbiorowa?
  To klasyczne dla faszyzmu i komunizmu!!

  1. Nie jestem policjantem ale dla mnie nie jest karą niepójście tam, a po tym co oni wypisują to się tam nie wybieram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *