Bydgoskie Przedmieście szykuje się do swojego święta! Dziś kolejne spotkanie organizacyjne

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W poniedziałek (18.03) o godz. 18.00 w Domu Kultury przy ul. Sienkiewicza 11/2 odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne, związane z przygotowaniami do Święta Bydgoskiego Przedmieścia. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy – od mieszkańców, po lokalnych społeczników, przedsiębiorców i sympatyków dzielnicy.

Celem spotkania jest wymiana pomysłów i doświadczeń, mogących wpłynąć na rozwój corocznego wydarzenia. Jak deklarują jego organizatorzy, każda idea jest mile widziana.

– Nasze święto to suma dziesiątek małych wydarzeń, które mają miejsce na terenie całego Bydgoskiego Przedmieścia – mówi Arkadiusz Wiśniewski, współtwórca święta. – Zachęcamy do wspólnego tworzenia jego 10. edycji. Chcemy ten jubileusz obchodzić wyjątkowo.

Choć plan wydarzenia wciąż jest tworzony, w harmonogramie nie zabraknie ulicznych występów, jarmarków, koncertów w parku, czy wielkiego Finału święta nad Martówką.

Jubileuszowa 10. edycja Święta Bydgoskiego Przedmieścia odbędzie się 15 czerwca 2019 r. Idea zabawy opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi.

– Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, a społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego – dodają organizatorzy. – W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *