Piotr Całbecki: Jako samorządowcy, czujemy się zagrożeni

Polityka
Fot. Łukasz Piecyk

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, podsumowująca kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej. Obecny był między innymi marszałek województwa, Piotr Całbecki oraz pozostali kandydaci KO.

– Byliśmy bardzo aktywni. Było widać Koalicję Obywatelską w tej kampanii wyborczej. Mamy nadzieję, że da to dobry efekt w wyniku, który uzyskamy w niedzielę 13 października – mówił Tomasz Lenz, lider lokalnej listy KO.

REKLAMA

Kandydaci Koalicji otrzymali wsparcie Piotra Całbeckiego. Marszałek podkreślał znaczenie, jakie ma dla samorządów dobra relacja z parlamentarzystami.

– To nie jest tak, że marszałek, czy jakiś inny samorząd funkcjonujący na terenie województwa, może zrealizować swoje zadania, jeśli nie będzie czuł i miał wsparcia w parlamencie krajowym.

Powiedział jednocześnie, że obecna sytuacja nie sprzyja współpracy.

– Muszę z przykrością powiedzieć, że w ostatnich latach raczej czujemy się jako samorządowcy zagrożeni. Utratą kolejnych kompetencji, możliwości realizacji podstawowych oczekiwań, które powierzają samorządowcom mieszkańcy –  mówił Całbecki. – Chciałbym, żeby nowy Sejm i nowy Senat mocniej niż dotąd dostrzegały rolę samorządów. 

Zwrócił też uwagę na najważniejsze projekty, jakie są do zrealizowania w województwie. Chodzi tu głównie o budowę dróg, a także działania w zakresie służby zdrowia i funkcjonowania szpitali.

– Opieka senioralna to jest ten obszar, który rozwijamy. On wymaga w Polsce ustabilizowania – przekonywał marszałek. 

Poruszył także kwestię niepełnosprawnych, podkreślając, jak dużo jest jeszcze do zrobienia w tym obszarze. Zachęcił także do głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

– Najważniejsze, żebyśmy byli słuchani w Warszawie. Gwarantuję, że te osoby, które tutaj są, dają nam taką możliwość. Od wielu lat z nimi współpracuję. Serdecznie zachęcam do głosowania na listę numer 5 – zakończył marszałek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *