Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przedstawiło ofertę na wakacje

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy ogłosiło program warsztatów w wakacje. Oferta będzie realizowana od 28 czerwca do końca sierpnia.

Zajęcia są adresowane do odbiorców od 6. roku życia. We wtorki będą odbywały się warsztaty poświęcone iluzjom optycznym.

– Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję, aby oszukać swój zmysł wzroku, obserwując między innymi obrazy 3d, stereogramy, a także spróbują stworzyć samemu znikający obrazek. Wykonają też eksperyment niespodziankę – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Środy są zarezerwowane na spotkanie z misiem. Edukatorzy przedstawią fascynującą historię niedźwiedziej maskotki. Młodsi uczestnicy poznają najbardziej znane w kulturze misie. Nie zabraknie zajęć manualnych. Uczestnicy i uczestniczki wykonają własną maskotkę, korzystając z przedmiotów codziennego użytku. Burze i pioruny opanują toruńskie centrum nauki w czwartki.

– Dowiemy się jak to możliwe, że w gorący dzień czasem spada nam na głowy lód, a niebo rozbłyskuje i grzmi piorunami. Małe „piorunki” uda nam się nawet wytworzyć podczas naszych prostych i zupełnie bezpiecznych eksperymentów. Poznamy również mitologiczne wyobrażenia burz, prześledzimy historię ich badań oraz dowiemy się czym są burzowe duszki. Na koniec zastanowimy się dlaczego burze mogą interesować astronoma i biologa – wyjaśnia Marcin Centkowski.

W piątki będzie okazja, aby przenieść się za Ocean Atlantycki i zagościć w cywilizacjach Azteków, Majów i Inków. W trakcie zajęć poznamy największe prekolumbijskie cywilizacje Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Odkryjemy zagadki azteckiego kalendarza, inkaskiego pisma i astronomicznej wiedzy cywilizacji Majów. Będzie również okazja, aby wykonać pamiątkę w formie naszyjnika i pióropusza.

W soboty Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na spotkanie z wielorybami i innymi morskimi olbrzymami. Bohaterami zajęć będą wieloryby, orki i delfiny.

– Podczas warsztatu uczestnicy prześledzą ewolucję tych niezwykłych zwierząt i przekonają się, jak wyglądały one przed milionami lat. Poznają też współcześnie żyjących przedstawicieli waleni. Wykonają kilka prostych eksperymentów, które przybliżą im życie i zwyczaje tych olbrzymich morskich ssaków. Wykonają również pracę plastyczną z ruchomymi elementami. Jej bohaterem będzie oczywiście wieloryb – przekonuje rzecznik CNMW.

Niedzielne przedpołudnia i popołudnia będzie można spędzić na zajęciach poświęconych tajnikom działania narządu słuchu. Dowiemy się czym jest dźwięk, dlaczego ma różną barwę czy wysokość. Uczestnicy i uczestniczki poznają również  historię  instrumentów, ich podział i przykłady historyczne. W drugiej części warsztatu wykonają własny instrument, który będą mogli zabrać do domu.

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00.

Bilety na zajęcia w wybranym terminie można zakupić w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w elektronicznym systemie sprzedaży.

W wakacje będzie można również zwiedzać interaktywne wystawy w głównym budynku Młyna Wiedzy oraz jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka – “Ścieżki dorastania”, dostępną w Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Od 28 czerwca zmienią się godziny otwarcia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wystawy w głównym budynku będzie można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 9:00-17:00 (bez tur), a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie funkcjonowało bez zmian. Ekspozycja “Ścieżki dorastania” będzie dostępna w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00.

Centrum wprowadza również zmiany w cenniku biletów. Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce “Zaplanuj wizytę” na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Tagged

5 thoughts on “Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przedstawiło ofertę na wakacje

 1. Brak najważniejszej informacji! Czy Ukraińcy za darmo wchodzą? Jak nie to bez sensu i młyn należy zamknąć a wcześniej oprotestować!

  1. O budynku należy poinformować ambasadora ukrainy Deszczica.
   On chętnie budynek przejmie-
   oczywiście bezkosztowo.

  2. Do Polski przyjechała denys szmyhal-
   na bilety nawet nie miała.
   Żadnych pieniędzy dla ukrainek z dziećmi
   nie dała ta łajza.
   To po co ta denys szmychal przyjechała-
   okradać Polskę?
   Co za łajza bez pieniędzy.
   Nawet jeść, ta łajza dostała w Polsce,
   bo na obiad nie miała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.