Koniec z parkingową samowolką na tej ulicy? Czekają nas tam zmiany w organizacji ruchu

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. materiały Urzędu Miasta Torunia

Magistrat rozpisał konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu na ul. Łukasiewicza – na odcinku od Fałata do Reja. Co nas tam czeka? W planach jest wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Ul. Łukasiewicza to ulica osiedlowa na Bydgoskim Przedmieściu. Na odcinku od ul. Fałata do Reja jest drogą jednojezdniową, dwupasmową o niewielkim natężeniu ruchu.

– Z powodu ograniczonej ilości miejsc parkingowych w tym rejonie, część kierowców parkuje pojazdy po północnej stronie jezdni, zajmując tym samym jeden z pasów ruchu – wskazują miejscy urzędnicy. – Z tego powodu poruszanie się po tej drodze jest uciążliwe zarówno dla kierowców, gdyż muszą ustępować sobie nawzajem pierwszeństwa, jak również dla pieszych, którzy z uwagi na ograniczoną widoczność, nie czują się zbyt bezpiecznie.

Na wniosek mieszkańców został opracowany projekt organizacji ruchu drogowego na tym odcinku ul. Łukasiewicza. Zakłada on wprowadzenie ruchu jednokierunkowego przy jednoczesnym zachowaniu miejsc dla aut.

“Droga jednokierunkowa obowiązywać będzie od ul. Fałata w kierunku północnym do Zespołu Szkół nr 26” – czytamy na stronie miejskiej. “Na ulicach bocznych zostaną zastosowane znaki zakazu oraz nakazu. Ponadto na wjeździe w ul. Łukasiewicza od ul. Reja zostanie zamontowany znak D-4a “droga bez przejazdu”. Na odcinku jednokierunkowym planuje się wprowadzenie kontraruchu rowerowego poprzez montaż tabliczek T-22″.

Na czym będą polegać konsultacje społeczne? Urzędnicy pokażą zaplanowane zmiany na ul. Łukasiewicza. Będzie się można z nimi w najbliższy czwartek (4 kwietnia) na spotkaniu konsultacyjnym w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Gagarina. Początek o godz. 17.

Uwagi i sugestie można przesłać także na adres: konsultacje@um.torun.pl. Do 18 kwietnia – do tego dnia potrwają konsultacje.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *