Chcesz pomóc? Sprawdź, które placówki potrzebują wsparcia

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Oddolne inicjatywy i społeczne akcje pomocowe ruszyły kilka tygodni temu i z każdym dniem angażuje się w nie coraz więcej osób. Powstają specjalne grupy informacyjne, skupiające wokół siebie chętnych do pomocy. Miasto także zaangażowało się w koordynację działań pomocowych i stworzyło wykaz potrzeb toruńskich placówek medycznych i opiekuńczych.

Akcje szycia maseczek, zbiórki funduszy i materiałów, darmowe posiłki dla lekarzy, robienie zakupów osobom starszym… Wsparcie udzielane jest na wielu frontach przez organizacje, fundacje, firmy i osoby indywidualne. Każdy pomaga, jak może i na miarę swoich możliwości. Największe potrzeby wykazują zdecydowanie placówki medyczne i opiekuńcze. Właśnie z tego powodu zostało przygotowane zestawienie potrzeb toruńskich placówek medycznych i opiekuńczych, zgłaszanych w związku z działaniami zapobiegawczymi w walce z epidemią koronawirusa. Wykaz jest na bieżąco aktualizowany. Teraz wszystkie chętne do pomocy osoby mogą sprawdzić, które toruńskie placówki zgłaszają zapotrzebowanie i jakiego rodzaju pomocy oczekują.

Na liście znalazły się Specjalistyczny Szpital Miejski, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Fundację Brata Alberta, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, Miejska Przychodnia Specjalistyczna czy Zakład Opiekuńczo-Wychowawczy. Brakuje przede wszystkich takich artykułów, jak rękawice, maseczki i fartuchy jednorazowe, ale też kombinezony ochronne, środki dezynfekcyjne czy trwałe artykuły spożywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *