Chciał wręczyć policjantowi 1000 zł łapówki. Za co?

112 Box2
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

W minioną sobotę policjanci z toruńskiej drogówki w Łysomicach zatrzymali do kontroli kierowcę seata toledo. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Postanowił “załatwić” sprawię w nieco inny sposób.

Toruńska drogówka w minioną sobotę ok. godz. 16 w Łysomicach zatrzymała do kontroli seata toledo. Za jego kierownicą siedział 44-latek. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierowca ma ponad promil alkoholu w organizmie.

– 44-latek wiedząc, ze grożą mu konsekwencje postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Kiedy funkcjonariusz sprawdzał dokumenty kierowcy, ten wyjął plik banknotów i włożył go do policyjnego notatnika. Okazało się, że było w nim w sumie 1000 zł.

Mundurowi od razu zorientowali się, że mają do czynienia z próbą wręczenia łapówki. O całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. 44-latek trafił prosto do policyjnej celi.

W poniedziałek funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy ogłosili 44-latkowi zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

Prokurator zdecydował o policyjnym dozorze oraz poręczeniu majątkowym dla podejrzanego. Teraz 44-latkowi grozi od roku do 10 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys