“Chodź na łyżwy”. Dziś i jutro na Tor-Torze za darmo uczą jazdy na łyżwach

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay.com

Dziś i jutro na Tor-Torze będzie można skorzystać z darmowej nauki jazdy na łyżwach w ramach programu “Chodź na łyżwy”. Organizują go wspólnie Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego i PGE Energia Ciepła.

Dziś (12 marca) zajęcia odbędą się na Tor-Torzew godz. 17.30-18.15, a w środę – od godz. 15.15 do 16. Zapisać się można na nie na stronie internetowej programu “Chodź na łyżwy”: chodznalyzwy.pl.

REKLAMA

Zajęcia na lodowisku przy ul. Bema poprowadzi klub MKS Axel Toruń. Program “Chodź na łyżwy” popularyzuje łyżwiarstwo figurowego wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorem jest Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, a partnerem PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, właściciel elektrociepłowni w Toruniu.

Zajęcia wspomagane są treningiem motorycznym i zajęciami taneczno-baletowymi. PGE Energia Ciepła wsparła organizację bezpłatnych zajęć nauki jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Wsparcie programu „Chodź na łyżwy” jest elementem szerszych działań PGE Energia Ciepła na rzecz promocji zdrowia poprzez wspieranie rodzinnego i amatorskiego łyżwiarstwa. Łyżwiarstwo figurowe jest obecnie w czołówce najpopularniejszych sportów oglądanych w trakcie zimowych igrzysk olimpijskich, zarówno na żywo, jak i przed telewizorami. Jest to także idealny sport rekreacyjny, który można uprawiać w każdym przedziale wiekowym i który nie wymaga dużych nakładów finansowych – informuje PGE.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *