Choroba Alzheimera – co o niej wiemy i jak wykryć pierwsze symptomy?

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

O różnego typu demencjach starczych i chorobie Alzheimera nadal wiemy zbyt mało. Nie możemy jednak ignorować problemu, który cały czas obecny jest w niejednej rodzinie. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu oraz Fundacja TZMO „Razem Zmieniamy Świat” zaprasza na piknik „Alzheimer – członek rodziny?”.

Jak wykryć pierwsze symptomy choroby Alzheimera? Jak opiekować się taką osobą? – wszystkiego dowiemy się już 26 czerwca, o godz. 15 w Dworze Artusa. Organizatorzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem przede wszystkim z opiekunami osób cierpiących na różnego typu demencje, w tym choroby Alzheimera. Wstęp jest bezpłatny.

– Spotkanie będzie dobrą okazją do zadawania pytań na temat objawów choroby, skutecznej diagnostyki oraz form wsparcia – informuje Małgorzata Kamińska Specjalista ds. marketingu opieki długoterminowej TZMO SA. – Poza tym będzie można skorzystać z indywidualnych porad: pielęgniarki, psychologa, terapeuty, dietetyka oraz prawnika. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu o tematyce związanej z chorobą Alzheimera, która odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej.

Na spotkaniu obecne będą również osoby ze środowisk działających na rzecz seniorów. Organizatorzy zapraszają również wszystkich, których interesuje tematyka demencji.

 – Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Skoordynowana opieka środowiskowa skierowana do osób z chorobą otępienną i ich opiekunów”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój – dodaje Małgorzata Kamińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *