Chronimy taraje. Trwa akcja toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego

Wiadomości
Taraj w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Fot. Sylwia Szerszeń

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć taraje, czyli dzikie koty, żyjące na wolności na mokradłach i pochodzące z Azji. W Toruniu spotkać można dwa cętkowane koty – braci Tima i Tommyego. Dobiega końca zbiórka środków na rzecz ochrony i prowadzenia badań naukowych nad tarajami. 

Taraje to gatunek chroniony, zagrożony wyginięciem. Ich populacja z roku na rok jest coraz mniejsza. Bracia Tim i Tommy do toruńskiego ogrodu przybyli z ZOO w Monachium. To jedyne taraje w Polsce. Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, jako jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie można zobaczyć cętkowane koty, zorganizował akcję: “Chronimy taraje – niezwykłe koty z mokradeł”. W jej ramach ruszyła zbiórka środków na rzecz ochrony i prowadzenia badań naukowych nad tarajami. Pieniądze można wpłacać jeszcze tylko przez 6 dni. Zostaną one przeznaczone m.in. na działania edukacyjne i naukowe. Toruńskie taraje są ambasadorami akcji.

Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na projekt ochrony tarajów w środowisku naturalnym, a dokładniej na zakup fotopułapek, czyli urządzeń do rejestrowania aktywności zwierząt, co pozwala na badanie ich zwyczajów oraz liczebności – informuje toruński Ogród Zoobotaniczny.

Do 17 lutego wraz z biletami wstępu do toruńskiego zoo rozdawane będą także ulotki informacyjne o akcji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *