Ciechocińskie muzeum w nowej odsłonie

Wiadomości
fot. Uzdrowisko Ciechocinek

Zbliża się ponowne otwarcie Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku. Inauguracja działalności nowego muzeum zaplanowana została na sobotę 1 sierpnia. Wstęp będzie bezpłatny.

Ciechocińska Warzelnia Soli to zabytek przemysłowy, wpisany na prestiżową listę Pomników Historii. Na terenie warzelni od ponad 185 lat w tradycyjny sposób wytwarza się ciechocińską sól spożywczą. W części nieużytkowanej produkcyjnie zostało stworzone Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego. W placówce można podziwiać wiele eksponatów, związanych z warzelnictwem i działalnością uzdrowiskową Ciechocinka.

Muzeum w ostatnich miesiącach przeszło gruntowną metamorfozę. Efekty będzie można podziwiać już 1 sierpnia, podczas oficjalnej inauguracji otwarcia muzeum. W tym dniu, w godz. 18.00-22.00, odbędzie się Noc Ciechocińskiej Warzelni Soli. Wstęp będzie bezpłatny. Zwiedzanie z przewodnikiem będzie odbywać się w grupach maks. 30 osobowych. Zaplanowany jest także pokaz archiwalnych filmów o uzdrowisku, a na zakończenie – ognisko pod gwiazdami.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *