Ciepłociąg naprawiony. Ok. godz. 14.30 dostawy ciepło i ciepłej wody zostały przywrócone

Polecamy Wiadomości
Ciepłociąg przed i po naprawie, fot. PGE Toruń

Ok. godz. 13 ciepłownicy z PGE Toruń naprawili rozszczelniony fragment sieci ciepłowniczej w okolicach dworca Toruń Wschodni. Kiedy zostaną przywrócone dostawy ciepła i ciepłej wody? Być może szybciej niż zapowiadano.

W weekend PGE Toruń poinformował o poniedziałkowej przerwie w dostawie ciepła i ciepłej wody w części miasta – od godz. 8 do 18. Dziś rano ciepłownicy przystąpili więc do naprawy nieszczelnego odcinka sieci ciepłowniczej. Chodziło o ciepłociąg napowietrzny w okolicach dworca Toruń Wschodni.

Jednocześnie zostały wstrzymane dostawy ciepła i ciepłej wody do odbiorców zlokalizowanych na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie, czyli osiedli: Mokre, Starówka, JAR, Bydgoskie, Młodych, Koniuchy, Wrzosy, Tysiąclecia i Jakubskie.

Ok. godz. 13 prace się zakończyły. Jak się dowiedzieliśmy od PGE Toruń, odcinek sieci napowietrznej w okolicach Dworca Wschodniego jest przewidziany do wymiany.

– W tym miejscu będzie budowany alternatywny fragment sieci ciepłowniczej – zapowiada Julita Karpińska, rzecznik prasowy PGE Toruń. – Nowy odcinek sieci będzie oddany do użytku na przełomie 2019 i 2020 r., co jest uzależnione od terminu uzyskania niezbędnych zgód terenowo-prawnych. Dzisiejsze działania na sieci napowietrznej są dodatkowymi działaniami profilaktycznymi zabezpieczającymi sieć przed ewentualnymi mrozami.

Kiedy zostaną przywrócone dostawy ciepła i ciepłej wody? Być może wcześniej niż pierwotnie planowano, czyli jeszcze przed godz. 18. Obecnie trwa napełnianie sieci ciepłowniczej wodą.

Aktualizacja, godz. 14.40: PGE Toruń poinformował, że “wszyscy odbiorcy ciepła sieciowego w Toruniu od godz. 14.30 mają już ciepło i ciepłą wodę”. W komunikacie ciepłowników czytamy także: “Działania naprawcze i zapobiegające na ciepłociągu napowietrznym na ul. Skłodowskiej-Curie przebiegły zgodnie z planem i wcześniej uruchomiliśmy dostawy ciepła dla odbiorców”.

Uwaga, awaria sieci ciepłowniczej! Pół Torunia będzie bez ciepłej wody i ciepła!

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys