Ciepłownia geotermalna w budowie. Teraz czas na ciepłociąg do miasta

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Tylko jedna oferta – na 6,6 mln zł – wpłynęła do przetargu na budowę ciepłociągu z ciepłowni geotermalnej w kierunku miasta. Dzięki niemu ciepło z ziemi popłynie w toruńskiej sieci ciepłowniczej.

Ciepłownia geotermalna to kolejna inwestycja o. Tadeusza Rydzyka w Porcie Drzewnym. Jej budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu. Teraz przyszedł czas na wybór wykonawcy sieci ciepłowniczej, która pozwoli przesyłać ciepło w kierunku miasta i do obiektów przy ul. Starotoruńskiej.

Do przetargu przystąpiła jedna firma – spółka Energoterm z Torunia. Wyceniła swoje usługi na 6,62 mln zł. Jeśli Geotermia Toruń podpisze z nią umowę, wykonawca będzie mieć rok na realizację zadania.

Ciepłownia geotermalna, którą za 61 mln zł stawia w Porcie Drzewnym konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Energy Solutions, ma być gotowa na początku przyszłego roku. W tym samym czasie ma powstawać ciepłociąg, który ma być pociągnięty do Portu Drzewnego, jak i w kierunku miasta.

W okolicach dawnego Merinoteksu zostanie wpięty do miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do państwowej spółki PGE Toruń. Ciepłem z ziemi będą też ogrzewane: budynki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz Muzeum Pamięć i Tożsamość.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *