Ciężarówka potrąciła rowerzystę. Cyklista zmarł w szpitalu

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś na ul. Św. Józefa w Toruniu. W wyniku potrącenia przez samochód ciężarowy, zmarł 74-letni rowerzysta.

Do zdarzenia doszło około godz. 9.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że 45-letni kierujący ciężarowym manem z naczepą, jadąc od strony ul. Żwirki i Wigury w kierunku Szosy Chełmińskiej, skręcał w prawo na parking jednego z marketów. Podczas wykonywania manewru ciężarówka potrąciła 74-letniego rowerzystę.

– Kierujący jednośladem zmarł po przewiezieniu do szpitala – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Policjanci ustali, że kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają przebieg, okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.

2 thoughts on “Ciężarówka potrąciła rowerzystę. Cyklista zmarł w szpitalu

  1. To kolejny identyczny wypadek w Toruniu i ponownie ciężarówka. Nie chciało się kierowcy poczekać aż rowerzysta przejedzie i będzie miejsce na manewr (Skłodowskiej, Pl Daszyńskiego, Na Skarpie….) . Takie zachowania to na naszych ulicach codzienność. Na Św. Józefa wyprzedzają rowerzystów na trzeciego i gnają 60, 70 i więcej, a ograniczenie do 40. Tam powinien być zakaz wyprzedzania! Dziwić się, że ludzie unikają jezdni, choć po prawdzie to i na chodniku i drodze rowerowej były takie wypadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *