Ciężki sprzęt wjechał na Abisynię. Co się tam dzieje?

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Rusza dalszy ciąg prac związanych z uzbrojeniem Abisynii, czyli terenów inwestycyjnych we wschodniej części miasta. Co zaplanowano w tym etapie? Co udało się już zrobić?

Miasto od kilku lat przygotowuje tereny inwestycyjne we wschodniej części miasta – w pobliżu węzła autostradowego Lubicz. W ramach uzbrajania tych gruntów powstała tam m.in. ul. Przelot, która komunikacyjnie obsługuje ten obszar.

Teraz rozpoczął się kolejny etap uzbrajania Abisynii. Trwa realizacja projektu “Grębocin nad Strugą”. Główny cel? –  Uzupełnienie brakujących elementów kompleksowego uzbrojenia technicznego terenów inwestycyjnych, na których w przyszłości powstaną obiekty przemysłowe i usługowe – informują miejscy urzędnicy.

– Tereny były dziewicze, dlatego trzeba było zacząć od tego, co najważniejsze – wykonania instalacji – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – W ramach zadania są budowane sieci wodociągowe, kanalizacyjne i teletechniczne, a także kolejna, po ul. Przelot droga na tym obszarze wraz z chodnikiem i oświetleniem.

Prace realizuje firma Transbruk Barczyńscy. Gotowe jest już pełne uzbrojenie podziemne oraz część oświetlenia drogowego. Obecnie realizowane są roboty drogowe – konstrukcja jezdni.

Prace potrwają do końca maja 2019 r. Całe zadanie pochłonie 2,4 mln zł, z czego nieco ponad 2 mln zł to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys