Civitas Christiana zaprasza wykłady i spotkania autorskie

Historia Kultura Wiadomości
Fot. Civitas Christiana

Dr Tomasz Sińczak i Monika Dejnecka będą dziś i jutro (27 i 28 listopada) gośćmi cyklicznych spotkań organizowanych w sali klubowej Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

Autor książki “Upadek Królestwa Armenii w latach 363-428. Armenia między Cesarstwem Rzymskim, a Iranem Sasanidów”, dr Tomasz Sińczak, wygłosi wykład pt. “Góry uświęcone krwią męczenników”. Spotkanie odbędzie się w środę o godz.18 w Toruniu, przy ul. Podmurnej 12 w sali klubowej Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

REKLAMA

Tomasz Sińczak jest doktorem nauk historycznych, absolwentem historii oraz historii sztuki. Zajmuje się badaniem dziejów Bliskiego Wschodu.Jest autorem nagrodzonej przez gdański oddział PAN monografii „Wojny Cesarstwa Rzymskiego z Iranem Sasanidów w latach 226 – 363”, która doczekała się  już dwóch wydań (2016, 2019). Współautor trzech tomów „Res militaris. Studiów nad wojskowością antyczną. Jest też laureatem stypendium Polskiej Misji Historycznej w Würzburgu,  nagrody Polskiej Akademii Nauk dla młodych naukowców w 2017 roku, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendysta JM Rektora UMK i Dziekana WNH UMK.

Dzień później, 28 listopada o godz 16, w tym samym miejscu zainteresowani będą mogli posłuchać wykładu dr Moniki Dejneckiej pt. “Zofia Kossak-Szczucka – życie i twórczość”.

Wykłady wchodzą w skład cyklu wystąpień w województwie kujawsko-pomorskim, mających przybliżyć postać wybitnej pisarki w 130 rocznicę urodzin. Spotkania będą wzbogacone o prezentację multimedialną i okolicznościowy folder. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek autorki takich powieść jak Krzyżowcy czy Pożoga w najnowszym wydaniu oferowanym przez Instytut Wydawniczy Pax. Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *