Co dalej z ratownikami medycznymi? Poseł Szramka pisze do ministra zdrowia

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Poseł z okręgu toruńsko-wrocławskiego reprezentujący koło Polskie Sprawy, Paweł Szramka, skierował do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego interpelację w sprawie sytuacji ratowników medycznych.

Czytamy w niej:

REKLAMA

Szanowny Panie Ministrze,
od początku września trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. Domagają się oni nie tylko wzrostu wynagrodzeń, ale także poprawy warunków pracy.
13 września w kilku powiatach województwa kujawsko-pomorskiego wypowiedzenia złożyło 111 ratowników medycznych zatrudnionych na kontraktach. Jest to 100% wszystkich ratowników zatrudnionych w powiatach: brodnickim, rypińskim, wąbrzeskim i golubsko-dobrzyńskim. Sytuacja taka występuje analogicznie także w innych rejonach naszego kraju.

Poseł podkreśla, że zawód ratownika medycznego jest jednym z takich zawodów, dzięki którym społeczeństwo może mieć zapewnione podstawy bezpieczeństwa ochrony zdrowia. Zadaje również następujące pytania ministrowi:

Jakie są plany ministerstwa, gdy po okresie wypowiedzenia zakończą pracę wszyscy ratownicy, którzy w ostatnich dniach zadeklarowali odejście z tego zawodu?
Czy można spodziewać się wówczas zatrudnienia tychże ratowników na umowy o pracę?
Czy są rozważane jakiekolwiek plany, w jaki sposób zastąpić tychże ratowników?
Czy zwiększenie stawki za tzw. dobokaretkę przełoży się bezpośrednio na podwyżki dla ratowników medycznych, czy też dyrektorzy szpitali będą mogli przeznaczać tę kwotę na dowolny cel?

Tagged

1 thought on “Co dalej z ratownikami medycznymi? Poseł Szramka pisze do ministra zdrowia

 1. Obywatelu pośle.
  Jaki masz plan, jeśli ewentualnie zrezygnujesz z mandatu poselskiego, który w twoim przypadku to długie wakacje za pieniądze mieszkańców woj. kuj.- pom.?
  Czy wtedy, ewentualnie podejmiesz zatrudnienie na umowę o pracę?
  Poproś kogoś starszego, by ci powiedział jak posługiwać się procentami, bo jak widać, to ty nie masz bladego pojęcia o tym!
  Jak to dobrze, że nie jesteś obecnie żołnierzem.
  To w małym, bo małym stopniu, może być elementem podnoszącym bezpieczeństwo obronne naszego kraju.
  Obywatelu Szramka.
  Ty już nie bądź ponownie żołnierzem.
  Nie rób tego naszej ojczyżnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *