Co dalej z ul. Bydgoską? Będą szykany i wyniesione przejścia dla pieszych

Box2 Wiadomości

Wiemy już, że miasto wycofało się z kontrowersyjnego pomysłu sygnalizacji świetlnej na każdym skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej. Priorytetem pozostało bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, dlatego kierowcy mogą spodziewać się w tym miejscu m.in. wyniesionych skrzyżowań i szykan.

Sygnalizacje pozostaną tylko w dwóch miejscach, w których tramwaje przekraczają linie ruchu samochodowego i pieszego. Wprowadzone zostaną uregulowania, które mają ograniczyć, zwłaszcza na skrzyżowaniach, tempo przemieszczania się pojazdów. Chodzi m.in. o skrzyżowania wyniesione czy przewężenia, tzw. szykany oraz obszary chronione dla pieszych i rowerzystów.

Prymat w dyskusji [nad rozwiązaniami w ul. Bydgoskiej – przyp. red.] wiodło bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To jest jasne i oczywiste – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski. – Te rozwiązania zostaną zastosowane natychmiast po zakończeniu przebudowy torowiska. W tym roku rozpoczniemy także pozyskiwanie właściwych uzgodnień i dokumentacji, co do przebudowy ul. Bydgoskiej. Ta przebudowa jest potrzebna, przede wszystkim ze względu na zdegradowaną nawierzchnię.

Docelowe rozwiązania na skrzyżowaniach zostaną wprowadzone dopiero po zakończonej przebudowie ul. Bydgoskiej. Do tego czasu będą one miały charakter tymczasowy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *