Co dalej ze średnicówką? Dyrektor MZD wyjaśnia

Box2 Wiadomości
fot. kadr z wideo, "Rozmowy nie tylko toruńskie" z 29 listopada

Kiedy zostanie dokończona trasa średnicowa? Na to pytanie odpowiedział gość wczorajszych “Rozmów nie tylko toruńskich”, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Rafał Wiewiórski, który mierzył się z pytaniami od naszych Czytelników. Według jego zapowiedzi przygotowania są na zaawansowanym etapie.

Rafał Wiewiórski był gościem Radosława Rzeszotka w poniedziałkowych “Rozmowach nie tylko toruńskich”, transmitowanych na żywo na Facebooku Tylko Toruń. W czasie rozmowy został zapytany m.in. o trasę średnicową. Oto, jak odpowiedział na pytanie o jej dalsze losy:

– W tej chwili trwa projektowanie. Czekamy na decyzję ministra dotyczącą zdjęcia ochrony konserwatorskiej ogrodu przy zabytkowej willi Płockiego. Dokumentację mamy już praktycznie gotową, mamy decyzję środowiskową, ale średnicówka to nie tylko średnicówka. Wraz z tym układem drogowym mamy także do przebudowy ul. Szosa Okrężna od średnicowej do ul. Łukasiewicza i obie części ul. św. Józefa, od pl. Frelichowskiego aż do Szosy Chełmińskiej na północy – tłumaczył Rafał Wiewiórski.

Dyrektor MZD zapowiedział wspólną realizację tych odcinków, przy założeniu, że uda się na nie otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych.

– Ze średnicówką mamy przed sobą jeszcze tylko decyzje administracyjne, bo dokumentacja już praktycznie jest przygotowana – dodawał Rafał Wiewiórski.

“Rozmowy nie tylko toruńskie” transmitowane są w każdy poniedziałek o godz. 20:00. Transmisję z wczorajszej rozmowy z dyrektorem MZD zobaczyć można poniżej:

Tagged

1 thought on “Co dalej ze średnicówką? Dyrektor MZD wyjaśnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *