Co się dzieje na pl. Chrapka? Rozpoczyna się układanie asfaltu

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Na przełomie listopada i grudnia pojedziemy już rondem na pl. Chrapka. Żeby jednak się tak stało, drogowcy muszą jeszcze wykonać wiele prac. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Drogowcy nie zwalniają na pl. Chrapka. Wszystko przez sprzyjającą pogodę. Już na przełomie listopada i grudnia ruch zostanie przeniesiony na nowe rondo na przebudowywanym skrzyżowaniu. Żeby jednak tak się stało, wykonawca musi zrealizować jeszcze wiele prac przy nowym układzie drogowym – od robót kanalizacyjnych po roboty ziemne.

Obecnie na ul. Warneńczyka trwają prace kanalizacyjne. Mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. To pozwoli na przeniesienie frontu robót odwodnieniowych w okolice pl. Pokoju Toruńskiego.

– Równolegle prowadzone są roboty drogowe, związane z budową dolnych warstw konstrukcyjnych przyszłej nawierzchni – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Takie prace są realizowane na ulicy Warneńczyka (wlot od Gdańska) oraz Przy Kaszowniku (wlot od Olsztyna). Po zakończeniu tych prac wykonawca rozpocznie układanie asfaltu na tych ulicach.

Od 21 do 25 listopada zostanie zamknięte torowisko tramwajowe przebiegające przez pl. Chrapka. To oznacza wstrzymanie kursów tramwajów w kierunku Elany. Podczas tej przerwy wykonawca będzie montował urządzenia wyrównawcze w szynach i podwieszać światłowody na nowe słupy trakcyjne.

Znów tramwaje nie będą jeździć przez pl. Chrapka

W tym samym czasie ma być układany asfalt na nowym rondzie. Wszystko po to, żeby przełożyć na nie ruch na przełomie listopada i grudnia.

– Następnie skupimy się na budowie chodników i oświetlenia drogowego, tak aby przed zimą poprawił się komfort pieszych poruszających się w rejonie budowy – wyjaśnia Jan Brzykcy z firmy Skanska, która jest generalnym wykonawcą tej inwestycji.

Prace na pl. Chrapka potrwają do marca 2019 r. Pochłoną ok. 21 mln zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys